top of page
  • Obrázek autoraSinton

Mezinárodní pěvecký ohňostroj - koncert v Klementinu

Galakoncert překrásných árií světové opery i operety s welcome drinkem v obsazení 4 špičkových pěvců z Kanady, USA, Korey, UA, ČR v úchvatné barokní Zrcadlové síni Klementina na Starém Městě v Praze. Koncert v Klementinu pořádá agentura Sinton a Tanellno. Lístky jsou již dnes v prodeji na stránkách Colosseum Ticket portálu.


Kaylee Norris 24letá americká sopranistka. Kaylee je sice velmi mladá, ale má hodně zkušeností na koncertních a divadelních pódiích i v mezinárodních soutěžích. Její krásný svěží a plný hlas a přesvědčivý herecký projev si oblíbili diváci v USA i v Evropě. Díky turné s Festivalem americké opery vystoupila mimo jiné i v České republice. Čeští diváci ji již mohli vidět jako Donnu Annu (Mozart Don Giovanni) ve Stavovském divadle v Praze a letos v létě na stejném pódiu bude zpívat Hraběnku Almaviva v Mozartově Figarově svatbě, nebo Fiordiligi v Così fan tutte v Berlíně. V Čechách se úspešně zúčastnila Mezinárodní soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde se stala semifinalistkou. Pro sezónu 2023-24 jí čeká vystoupení ve Finsku, Polsku, Lotyšsku i v USA.


Elizabeth Legierski je kanadskou sopranistkou s českými kořeny. Pražští diváci ji mohli vidět ve Stavovském divadle ve Figarově svatbě W. A Mozarta v rámci konání Amerického operního festivalu. V roce 2021 podala mimořádný výkon v roli Pasiphae ve světové premiéře opery N. Paleje The Art of Love. Mezi další světové premiéry patří Venuše v opeře D. Burryho Pigmalione Matthewa Emeryho My heart is heavy, Japonica E. D'Onofria a Dopis Laury Secordové 1841 pro soprán a smyčcový orchestr E. Tanoviche. Se Severočeskou filharmonií pod vedením dirigenta N. Baxy zpívala roli Markétky ve Faustovi Ch. Gounoda. Je finalistkou soutěže Grand Prix J. Offenbacha 2022 v německém Bad Ems. Vystupuje v roli Nannetty z Verdiho Falstaffa, hostuje pravidelně v italské Sulmoně v roli Sestry Infermiery v Pucciniho Sestře Angelice. Není ji cizí ani muzikál a jazz, což je dáno i mimo jiné tím, že její vlastí je Severní Amerika.


Daria Guliaeva je mladá úspěšná sopranistka. Vystudovala operní zpěv na prestižní Hudební akademii v Petrohradě. Její úspěšná dráha operní sólistky začala v Mezinárodní hudební akademii Jeleny Obrazcovové, Petrohradské Akademické Filharmonii a Velké filharmonii v Petrohradě. Ve Velkém divadle Moskvě zpívala Sestru Angeliku ve stejnojmenné opeře Sestra Angelika od G. Pucciniho. Zvítězila ve dvou prestižních soutěžích, Mezinárodní pěvecké soutěži J.Sibelia v Turku ve Finsku a Mezinárodní operní soutěži v Setubalu v Portugalsku. Od roku 2017 působí v České republice na koncertních i divadelních pódiích.


Dokyeun Kim je jihokorejský basista. Vystudoval zpěv na Univerzitě Chung-ang v Soulu, na Konservatorium Wien Privatuniversität a na Musikhochschule ve Freiburgu. Je finalistou mezinárodní hudební soutěže OSAKA v Japonsku. V Evropě debutoval v MuTh ve Vídni v Rossiniho Il viaggio a Reims. Je vynikající jako Sarastro (Mozart Die Zauberflöte), Osmin (Die Entführung aus dem Serail), Sparafucile (Verdi Rigoletto), Keeper (Stravinský The Rake’s Progress), Gremin (Čajkovský Evžen Oněgin) , Faraon i Ramfis (Verdi Aida). Vystupuje v Rakousku, ve Vídni „Opera festival tour“, v Korejském operním divadle Soulu v Jižní Koreji, a dalších. Jeho zvučný bas mu otevřel dveře do mnoha operních domů. Dostal pozvání pro sezonu 2023-24 zpívat Kouzelnou flétnu, Rigoletta a Aidu na několika divadelních scénách v Asii.


Koncert doprovází na klavír Jelena Nosková, pianistka Národního divadla v Praze.


WELCOME DRINK NA UVÍTÁNÍ V CENĚ VSTUPENKY


koncert v Klementinu
koncert v Klementinu

94 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page